ZDRAVÉ KLOUBY

24.10.2017 07:46

ZDRAVÉ KLOUBY

„Nejvyšším uměním medicíny je umění předejít nemocem“

(Chuang-ti nej-ťing - Kniha Žlutého císaře)

V dnešní době lze těžko najít člověka, který by nevěděl, co jsou to bolesti zad, šíje nebo kolenou. Podle statistiky trpí 30% obyvatel naší planety bolestmi kloubů. A samotné kloubní nemoci se v posledních letech týkají stále více i mladších ročníků.
Nedostatek pohybu, špatné stravovací návyky, nemoci nervové soustavy, poruchy látkové výměny, podchlazení, úrazy, infekce aj., nám způsobují taková vážná a rozšířená onemocnění jako jsou artritidy a artrózy.
Mnozí lidé se mylně domnívají, že bolesti kloubů není třeba léčit, protože po nějakém čase samy odezní. Kloubní onemocnění však časem vykazují progresi, proto není vhodné s léčbou otálet. Kromě toho, užitek přináší nejen léčení, ale i prevence.
Dystrofi cká degenerativní onemocnění kloubů
Názvy těchto onemocnění obvykle mají v koncovce „-óza“ - artróza, osteochondróza, ligamentóza aj. Projevují se pomalu postupující degenerací chrupavek, vaziva a kloubních pouzder. Charakteristickými symptomy artróz jsou bolesti, omezená pohyblivost kloubů nebo páteře, postupná deformace kloubu v průběhu času, křupání při pohybu.

Zánětlivá kloubní onemocnění
Názvy těchto onemocnění obvykle mají koncovku „-itida“ - artritida, spondyloartritida, polyartritida aj. Projevují se zánětlivými stavy kloubních tkání končetin nebo páteře. Charakteristickými syndromy jsou bolesti, ranní ztuhlost, otékání kloubů, začervenalá a horká kůže v místě otoku, omezení pohyblivosti jednoho nebo několika kloubů nebo páteře, deformace kloubů v průběhu času.

Čím se léčit ?
Lidé trpící bolestmi kloubů vědí, jak je těžké se jich zbavit. Bylo vyvinuto mnoho způsobů léčby a léčivých preparátů pro zlepšení stavu těchto pacientů, nicméně problém je stále aktuální. Medikamentózní léčba kloubů zahrnuje užívání přípravků pro tlumení bolesti a zmírnění zánětů. Takové léčení často není zcela bezpečné a způsobuje problémy jiných orgánů, v první řadě trávicího traktu, jater, ledvin a srdce. Prostředky lokální terapie a fyzioterapie poskytují pouze dočasnou úlevu, a často ani tu ne. Kostní a chrupavčité tkáně mají bohužel jen slabě vyvinutou krevní síť a léčivé látky se jen s obtížemi dostávají na místo určení. Proto je v případě prostředků určených k léčbě kostí a kloubů velmi důležitá biologická dostupnost jednotlivých složek. To je důvod, proč se v posledních letech dostává lokální transdermální terapie stále více do popředí.


Čínská medicína - synonymum efektivní medicíny
Dnes je východní medicína uznávána Světovou zdravotnickou organizací jako medicína s nejefektivnějším celostním působením na organizmus. Efektivita čínské medicíny byla dokázána nejmodernějšími metodami a potvrzením její účinnosti a bezpečnosti jsou zprávy z předklinických a klinických vyšetření a protokoly jakosti, na jejichž základě ze provádí registrace a zavádění veškerých léčivých preparátů a zařízení do praxe. Právě moudrosti Východu s jeho respektem k přírodě, chápání jednoty všech dějů v mikrokosmu i makrokosmu, nám dnes umožňují využívat staleté zkušenosti čínské medicíny i výdobytky špičkových technologií. Medicína Východu se přidržuje pravidla komplexního léčení, působení na lidský organizmus prostřednictvím biologicky aktivních bodů. Ve východní medicíně neexistuje pojem „chronický“!
Léčit se dá se vše, pokud zbývá čas! Na rozdíl od evropských metod, které většinou LÉČÍ SYMPTOMY NEMOCÍ (zjednodušeně řečeno likvidují BOLEST!), východní medicína neléčí samostatně jednotlivé nemocné orgány, ale OZDRAVUJE organizmus jako celek - probouzí skryté rezervy organizmu, aktivizuje procesy látkové výměny. To znamená, že se léčí nikoliv samotná choroba, ale ODSTRAŇUJE SE PRVOTNÍ PŘÍČINA, přičemž bez použití farmaceutických preparátů! Zlepšuje se kvalita a délka života.

Zdravé klouby - snadná věc!
Od dávných časů až do dnešního dne se v Číně, Koreji a Japonsku při místním léčení osteochondrózy, artritidy a artrózy široce využívají léčebné obvazy, obklady a náplasti. Dnes takové znecitlivující a protizánětlivé náplasti nabízí společnost tianDe. Náplasti Wutong a Jian Kang pojí dávnou moudrost a poznatky východní medicíny s moderními inovačními technologiemi Západu. Základem fytonáplastí je kombinace cenných léčivých bylin a přírodních složek. Působení těchto náplastí je založeno na principu transdermální terapie. Povrch kůže je výbornou přístupovou cestou pro přísun léčivých látek do organizmu. Zvlášť vhodný je tento způsob podávání léků v případě, kdy je třeba dosáhnout jejich vysoké koncentrace v určité konkrétní oblasti. Díky této vlastnosti jsou někdy náplasti označovány jako „suchá infúze“. Hermetický polymerový základ náplasti způsobuje „skleníkový efekt“ (brání odpařování vlhkosti z povrchu kůže a zajišťuje dlouhodobé působení). Léčivé náplasti pomáhají rozdělit aktivní složky po celé ploše problémové zóny a tím aktivizují krevní a lymfatický oběh, brání nástupu akutní fáze onemocnění, odstraňují zánětlivé symptomy, jakými jsou zčervenání, otoky, bolest. V důsledku toho se zvyšuje elasticita tkání, zvětšuje se rozsah pohyblivosti kloubů a léčivý účinek nastupuje rychleji než při užívání tablet nebo léků v jiné podobě. Zkrátka řečeno, léčivá náplast je praktický, účinný a snadno aplikovatelný prostředek. Základem fytonáplastí je kombinace cenných léčivých bylin a přírodních složek. Tibetský systém lékařské vědy tvrdí, že neexistují rostliny, které by neměly použití v medicíně a neexistují nemoci, které by nebylo možné vyléčit rostlinami.
Hlavní přednosti transdermálních náplastí:
- cílený přísun aktivních látek do organizmu, nezávisle na velikosti náplasti;
- urychlené působení aktivní látky;
- nepřetržitý přísun aktivních složek;
- absence nepříjemných pocitů;
- absence vedlejších vlivů na trávicí trakt, potlačení alergických reakcí;
- snížení ztrát účinné látky, vznikajících v souvislosti s látkovou výměnou;
- možnost okamžitého vysazení v případě individuální nesnášenlivosti složek.

Jak se zbavit bolestí kloubů pomocí náplastí Wutong a Jian Kang?
Náplasti Wutong a Jian Kang se mohou používat buď samostatně, nebo jako součást komplexní terapie opěrného a pohybového ústrojí. Náplasti se používají jednorázově, nebo jako součást léčebných programů.
Doporučený léčebný program s použitím náplastí Wutong a Jian Kang se stanoví individuálně, orientační doba trvání programu je 20–25 dní. Pokud bolesti trvají v průběhu dne a zhoršují se při pohybu a fyzické zátěži, doporučuje se přes den používat náplast Wutong a na noc protizánětlivou náplast Jian Kang.
Při ostré bolesti, která zesiluje v noci, se doporučuje na noc používat náplast Wutong a ve dne náplast Jian Kang. Náplasti v kombinaci s léčebným tělocvikem, masážemi a fyzioterapií výrazně zvyšují efektivitu léčby. Používání náplastí nebrání při cvičení a sportu - běhu, chůzi, tancích nebo fitnessu.
Fytonáplasti odstraňují záněty, tlumí bolesti, posilují tkáně a pomáhají obnovit životní energii Čchi.
Kontraindikace: individuální nesnášenlivost složek, akutní fáze kožních onemocnění, těhotenství, kojení. Neaplikovat dětem.
Pozor! Při výrazné bolestivosti se obraťte na svého lékaře.


Wutong*
— BEZ BOLESTI! (*wutong v překladu z čínštiny zmanemá "bez bolesti")

Nejdůležitejší je zbavit se bolesti co nejrychleji.

Indikace:
Náplast je efektivním prostředkem pro potlačení bolestí kloubu a svalů. Přináší úlevu při reumatických
bolestech, poruchách látkové výměny v kloubech (osteochondróza), používá se pri bolestech svalů, natažených vazech, vykloubeninách a zlomeninách.

Způsob použití:
Nalepit náplast na bolavá místa na těle. Nechat působit 8–12 hodin, po 3–8 hodinách je možné proceduru zopakovat.

Jian Kang*
— ZDRAVÉ KLOUBY!

(*jian Kang v překladu z čínštiny zmanemá "zdravé klouby")

Při chronických bolestech je důležité udržovat se ve formě.

Indikace:
Má výrazný protizánětlivý účinek. Přispívá k prevenci a ulevuje pri zánetlivých stavech a při poruchách látkové výměny oporného a pohybového ústrojí.

Způsob použití:
Nalepit náplast na bolavá místa na těle.
Nechat působit 8–12 hodin, po 3–8 hodinách je možné proceduru zopakovat.

 

Můžete přidat i další výrobky, jako gel Slaviton a Orthophyt nebo náplasti Dong Feng a Tie Gao.

Zpět