Výzkum a vývoj

 

Středisko vědeckého vývoje

Faberlic se příznivě liší svou aktivitou v oblasti vědeckého výzkumu. Výsledky tohoto výzkumu zosobňujeme v inovačních kosmetických přípravcích přinášejících mládí a zdraví naší pokožce.

Faberlic zastává vědecký přístup k recepturám a výrobě kosmetiky, přičemž využívá složky nejvyšší kvality, které dodávají přední výrobci surovin. Avšak hlavním trumfem naší kosmetiky je unikátní kyslíkový komplex (Aquaftem®, Novaftem – O2™), který je schopen dodatečně dodávat kyslík přímo do buněk pokožky.  Základem této složky jsou práce sovětských vědců z Ústavu biofyziky AV SSSR ve městě Puščinu.

Výroba a použití kyslíkového komplexu Aquaftem® v kosmetice a rovněž mnohé další unikátní ingredience našich kosmetických přípravků  jsou patentovány a jsou exkluzívními složkami kosmetiky Faberlic.

Vlastní Středisko vedeckého vývoje je naší hrdostí. Nechali jsme vědu sloužit kráse!

Aktivně spolupracujeme s předními vědeckými zařízeními, například s katedrou buněčné biologie a histologie biologické fakulty Moskevské státní univerzity. Zkoumají pro nás kultury buněk. Rovněž s námi spolupracuje Lékařská akademie Sečenova, katedra chirurgie. Zde zkoumali hojení laserem a dospěli k závěru, že jeho působení vede k lokální emisi oxidu dusíku, což napomáhá normalizaci mikrocirkulace, přívodu kyslíku k pokožce a rychlému hojení ran.